Žavingoji Gruzija | GO tour Žavingoji Gruzija | GO tour

Žavingoji Gruzija

Trukmė: 9 dienos/ 7 naktys
Kelionė lėktuvu
Kelionės kaina  nuo 499 EUR/asm.

KELIONĖS PROGRAMA

1 diena. ~21 val. Susitikimas Rygos oro uoste (tikslius išvykimo laikus prašome pasitikrinti agentūroje 1 ar 2 dienos iki išskridimo).

2 diena. ~3.:30 atvykimas į Tbilisį. Apgyvendinimas. Ekskursija po Tbilisį (įskaičiuota į ekskursijų paketą).
Tbilisis (Tiflis) – Gruzijos sostinė, didžiausias šalies miestas, kuriame gyvena apie 1,5 mln. gyventojų. IV a. dabartinio Tbilisio vietoje buvo nedidelė gyvenvietė, o V a. Gruzijos karalius Vachtangas I Gorgasalis čia įkūrė miestą. Pažintį su šiuo nuostabiu Kaukazo miestu pradėsime nuo suvienyto Gruzijos simbolio – Švetosios Trejybės Soboro (Sameba). Vėliau trauksime link paminklo karaliui Vachtangui Gorgasali, lankysimės Narikala tvirtovėje (~ 1 eur) , IV a. pastatytoje ant kalvos virš Tbilisio (viename iš pilies kiemų neseniai rekonstruota Šv. Mykolo bažnyčia). Grožėsimės puikia senamiesčio panorama, atsiveriančia nuo kalvos. Aplankysime paminklą „Gruzijos motina“, pasivaikščiosime siauromis miesto gatvelėmis, vidiniais kiemeliais ir, žinoma, pagrindine Tbilisio gatve – Rustaveli alėja. Tbilisio sielos pirtys – viena įžymiausių Tbilisi vietų. Pasivaikščiosime siauromis miesto gatvelėmis, vidiniais kiemeliais ir, žinoma, pagrindine Tbilisio gatve – Rustaveli alėja. Ekskursijos metu pamatysime ir vieną iš 13-kos įdomiausios architektūros tiltų pasaulyje, ypatingą laikrodį prie Rezo Gabriadze lėlių teatro. Grįžimas į viešbutį. Poilsis. Laisvas laikas. Naktis viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai viešbutyje. Išsiregistravimas iš viešbučio. Ekskursija į Kahetiją, Bodbe ir Sighnaghi – (pageidaujantiems, už papildomą mokestį 35 eur) arba laisvas laikas Tbilisi. Pirmasis mūsų lankomas objektas – Tsinandali dvaro parkas ir muziejus. Tsinandali jau daugelį metų masino užsukti į „stebuklingą sodą“, pasivaikščioti palei dailų dvarą bei pasigėrėti nepakartojamais Alazano slėnio vaizdais. Čia lankėsi A.S. Puškinas, M.J. Lermontovas, A.S. Gribojedovas (būtent čia jis pirmą kartą perskaitė savo garsų kūrinį „Vargas dėl proto“ (Gore ot uma).
XIX a. Tsinandali dvarą paveldėjo garsaus gruzinų poetas Aleksandras Čavčavadzė. Dvaro valdose yra ir senovinė vyno gamykla, kurios rūsiuose saugomi vynai net nuo 1814 m.
Aplankysime Bodbe Šv. Nino vienuolyno kompleksą. Šiuo metu čia veikia moterų vienuolynas, kuriame saugomos Šv. Nino relikvijos. Šv. Nino – pargindinė Gruzijos šventoji, IV a. atnešusi į Gruziją krikščionybę. Pasak legendos, Nino mirė Bodbe kaimelyje 335 metais.
Pietūs vienuolyne (pageidaujant už papildomą mokestį – 15 eur). Sighnaghi– tai vos 2000 gyventojų turintis miestas, Alazani laukuose, apsuptas didingų Kaukazo kalnų. 40 h plote įsikūręs miestas apjuostas 4 km. gynybine siena, kurioje yra 23 gynybiniai bokštai, pavadinti šalia esančių kaimų vardais. Sighnaghi žavi lankytojus savo unikalia medine architektūra, vyno, sūrio, muzikos, šokių festivaliais. Beje, Sighnagi vadinamas „meilės miestu“ ir čia net yra metrikacijos biuras.
Apgyvendinimas viešbutyje. Vakare Jūsų laukia vakarienė su programa (pageidaujantiems už papildomą mokestį 25€). Nakvynė.

4 diena. Pusryčiai viešbutyje. Išsiregistravimas iš viešbučio. Kelionė link Mchetos. Mcheta (Mtskheta) – vienas seniausių miestų Gruzijoje, įkurtas pirmo tūkstantmečio antroje pusėje. Į UNESCO kultūros paveldo sąrašą įtrauktas mietas kadaise buvo Gruzijos Aiberijos karalystės sostinė. Vyksime į nedidelį gruzinišką kaimelį, kur Jus sutiks geraširdžiai gruzinai ir pavaišins vietinės gamybos valgiais bei atskleis kelias autentiškų patiekalų gamybos paslaptis (apie 20€/žmogui). Pasimėgausite pačiu tikriausiu vietinės gamybos vynu.
Toliau keliausime kalnų regionu iki kalnuose įsikūrusio miesto – tvirtovės Uplistsikhe (įėjimo bilietas apie 5 eur), išskaptuoto uoloje, ant aukšto Mtkvari upės šlaito. Išvertus į lietuvių kalbą, vietovės pavadinimas reiškia „dieviškoji tvirtovė“. (DĖMESIO! Lankant Uplistsikhe vietovę reikalinga patogi avalynė, sunkiai vaikštantiems nerekomenduojame). Apgyvendinimas viešbutyje. Naktis viešbutyje.

5 diena. Pusryčiai. Ekskursinė išvyka į Batumį. Važiuodami į Batumi darysime foto sustojimus su nuostabiais kalnų peizažais. Atvykimas į Batumį. Apžvalginė ekskursija po Batumį. Batumis – Adžarijos Autonominės Respublikos sostinė. Miestas išsidėstęs prie Juodosios jūros. Miestas yra pusmėnulio formos, ištįsęs apie 7 kilometrus iš šiaurės vakarų į pietvakarius. Pirmą kartą miestą, kaip „Batusi“ miestą Kolchidoje, IV amžiuje paminėjo graikų filosofas Aristotelis. Tuo pačiu vardu miestą pamini ir Romos rašytojas Pilinijus Vyresnysis, ir graikų kartografas Flavijus Arianas. „Batusi“ yra graikiškas žodis, reiškiantis „gilus“. Batumi – įdomus, gerai restauruotas, tvarkingas miestas. Mieste daugybė viešbučių ir restoranų; tai vieta, kur lengva leisti pinigus – tuo ir užsiima turkai, azerbaidžaniečiai, iraniečiai ir Gruzijos gyventojai. Gruzinai myli Batumi, ir rekomenduoja jį aplankyti šalies svečiams. Laisvas laikas. Naktis viešbutyje.

6 diena. Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Ekskursija į kalnų Adžariją pageidaujantiems, už papildomą mokestį 30 eur) arba laisvas laikas. Aplankysime 1880 m. viename gražiausių Adžarijos kampelių – Žaliąjame iškyšulyje – įkurtą botanikos sodą (įėjimo bilietas apie 4$). Uolėti kyšulio šlaitai ištisus metus skendi žalumoje, pats sodas suprojektuotas garsiųjų Semiramidės sodų pavyzdžiu. Parko įkūrėjas – rusų botanikas A.N. Krasnovas – detaliai atrinko įdomiausias augalų rūšis. Šiandien parke – daugiau nei 5000 floros eksponatų iš įvairiausių pasaulio kampelių. Trauksime link Machunceti krioklio. Čia Jus pasitiks arkinis tiltas, pastatytas carienės Tamaros valdymo periodu (XII a.) bei Zvare cerkvė. Aplankysime Gonijo tvirtovę. Apgyvendinimas viešbutyje. Naktis viešbutyje.

7 diena. Pusryčiai viešbutyje. Išsiregistravimas. Kelionė link Kutaisio. Ekskursija į Mocametą (įėjimo bilietas ~4$) ir Prometėjo urvus (įėjimo bilietas ~5$). (Įtraukta į ekskursijų paketą. Įėjimo bilietai mokami vietoje) Mocameta- kaimelis, 6 km į rytus nuo Kutaisio. Čia įkurtas vienuolynas, menantis tragišką Gruzijos kunigaikščių Davido ir Konstantino Mheidze likimą. Kunigaikščiai pateko į nelaisvę mūšyje su gausia musulmonų kariauna. Atsisakę priimti musulmonų tikėjimą, broliai buvo nužudyti, o vėliau paskelbti šventaisiais. Nedidelis vienuolynas laikomas vienu gražiausių Gruzijos architektūros paminklų. Apgyvendinimas viešbutyje. Poilsis. Nakvynė.

8 diena. Išvykimas iš viešbučio. Atvykimas į Borjomi regioną. Apsilankymas prie garsiųjų Borjomi šaltinių bei unikali galimybė paragauti tikrojo „Borjomi“! (įėjimas į parką apie 2$).
Boržomis (Borjomi) – kurortinis miestas šiaurės rytinėje šalies dalyje. Būtent čia išgaunamas garsusis mineralinis vanduo, kuris, beje, yra populiariausia Gruzijos ekskporto prekė. Kalnų apsuptyje įsikūrusiame Borjomi regione – daugiau nei 200 istorinių paminklų, cerkvių, vienuolynų, tvirtovių. Vienas iš labiausiai pažymėtinų – Romanovų dinastijos dvaras, kurio istorija siekia XVIII a. Boržomis alsuoja gamtos perteikiama ramybe – kurorte gyvenimas verda lėtai, tarsi bandydamas įtikinti, jog akimirka gražiausia, kol ja mėgaujiesi. Čia nėra vakariečiams įprasto kurortinio šurmulio, bet kone kiekvienas parodys, kur yra pagrindinis kurorto parkas, baseinai ir mineralinės versmės. Sustojame papietauti (pageidaujantiems 15 eur). Kelionė link Achalcihė. Apsilankymas Rabat tvirtovėje (įėjimo bilietas 5$). Labiausiai lankoma Acalcihė vieta – ant kalvos, šalia Pocchoviupelio išsidėsčiusi akmeninė tvirtovė „Rabat“. XVIII a. statinys buvo ne kartą sugriautas, apsuptas priešų. Įvairių kultūrų ir religijų įtaka taip pat paliko savo pėdsakus. Kapitalinė Rabat rekonstrukcija buvo atlikta tik 2012 m. ir šiandien ši tvirtovė labiau primena nedidelį miestelį, kuriame yra sinagoga, parkas, istorijos muziejus, įvairios parduotuvės, viešbutis ir net civilinės metrikacijos biuras! Vėlyvas išvykimas į oro uostą.

9 diena. Skrydis Tbilisis-Ryga. Atvykimas į Rygos oro uostą.

 

Įsigyjant kelionę lėktuvu 2 ir daugiau asmenų, Rygoje automobilio stovėjimo aikštelei šalia oro uosto taikoma 50% nuolaida! Likus ne mažiau 3 dienoms iki išvykimo, pateikti automobilio duomenis.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • skrydis Ryga – Tbilisi – Ryga*
 • rankinis bagažas –Iki 8 kg ( išmatavimai 55 x 40 x 20 cm )
 • registruojamas bagažas – iki 20kg
 • vykimas turistinės klasės autobusu programoje numatytais maršrutais
 • kelionės vadovo paslaugos visos kelionės metu (rusų kalba)
 • 7 nakvynės 3* viešbučiuose Gruzijoje, su pusryčiais, dviviečiame kambaryje

* Skrydžio laikas gali keistis/ Prašome tikslinti išvykimo laiką 1-2 dienos iki išvykimo).

 

EKSKURSIJŲ KAINOS

 • ekskursijų paketas (8 ekskursijos) – 125 EUR
 • ekskursija po Tbilisį 35 EUR
 • ekskursija Mchetoje 35 EUR
 • ekskursija Batumyje 35 EUR
 • ekskursija Kutaisyje 15 EUR
 • ekskursija į Mocametą 30 EUR
 • aplankymas Prometėjo urvų +25 EUR
 • ekskursija Boržomyje 20 EUR
 • ekskursija Ahalciche 25 EUR

* Ekskursijos vyksta rusų kalba

** Kelionės vadovas pasilieka teisę keisti ekskursijų eiliškumą laikantis numatytos kelionės programos.

PAPILDOMOS PASLAUGOS:

 • ekskursija į kalnų Adžariją 30 EUR
 • ekskursija į Kahetiją, Bodbe, Sighnaghi 35 EUR
 • pietūs 6-ą dieną 15 EUR
 • pietūs vienuolyne 15 EUR
 • gruziniškas vakaras ir vakarienė gruziniškų patiekalų restorane 25 EUR

*Papildomos ekskursijos organizuojamos tik susirinkus turistams.

APGYVENDINIMAS

 • priemoka už apgyvendinimą vienviečiam kambaryje: 100 EUR (nuo kovas iki birželio) arba 150 EUR (nuo birželio iki spalio)
 • jei kelionės metu pageidausite triviečio kambario – būtina apie tai pranešti užsakant kelionę
 • patikslinsime galimybę užsakyti papildomą lovą Jūsų kambaryje

SVARBU

 • Keliautojo vardą, pavardę galima keisti ne vėliau nei likus 14 d. iki kelionės pradžios
 • Jeigu Jūsų viešbutyje rezervavimo patvirtinimo metu nėra laisvų vietų, kelionių organizatorius turi teisę pasiūlyti turistams tokio paties arba aukštesnio lygio viešbutį.
 • Kelionės vadovas rusakalbis
 • Tikslius išvykimo laikus prašome pasitikrinti 1-2 dienos iki kelionės.
 • Kelionės vadovas pasilieka teisę keisti ekskursijų eiliškumą laikantis numatytos kelionės programos.
 • Kelionės vadovas turi teisę keisti ir koreguoti išvykimo laikus (nekeičiant programos) bei suplanuotą ekskursijų bei paskirtą laisvą laiką.
 • Nepamirškite pasirūpinti kelionės draudimu.
 • Keliaujantiems su mažyliais iki 5 metų: Jei vaikas miega su tėvais (neskiriama papildoma lova) – taikoma 100 % nuolaida ekskursijoms. Jei pageidaujama papildoma lova – taikomos tokios pačios sąlygos, kaip ir keliaujantiems su 5-12 m. vaikais.
 • Keliaujantiems su 5-12 m. vaikais: Vaikui taikoma 50% nuolaida visoms ekskursijoms (ekskursijų paketo kaina – 62,50 EUR)
 • Nuo 12 metų nuolaidos nebetaikomos
 • Įėjimo į lankomus objektus bilietai bei kitos papildomos išlaidos apmokamos vietoje.

 

Daugiau informacijos teirautis tel.nr. +370 674 65480
Arba rašykite info@gotour.lt