Kultūrų židinys Izraelis Kelionės data: 2017 | GO tour Kultūrų židinys Izraelis Kelionės data: 2017 | GO tour

Kultūrų židinys Izraelis

Trukmė: 9 dienos/ 8 naktys viešbučiuose
Kelionė lėktuvu
Kelionės kaina  nuo 469 EUR/asm.

KELIONĖS PROGRAMA

1 diena. Pervežimas Lietuva – Rygos oro uostas (už papildomą mokestį, pageidaujant). ~12:00 susitikimas Rygos oro uoste. Atvykimas į Izraelį. Apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė.

2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Laisvas laikas ir poilsis prie jūros arba ekskursija į Jeruzalę (pageidaujantiems, už papildomą mokestį).
Jeruzalė (Jerusalem) – oficiali šalies sostinė, 800 m. virš jūros lygio esantis senovinis miestas. Jeruzalė suskirstyta į kvartalus: žydų, krikščionių, musulmonų ir armėnų. Tai – Šventas miestas iš karto trims pasaulio religijoms – judėjams, musulmonams bei krikščionims. Žydams Jeruzalė – tai miestas, į kurį Abraomas atvedė paaukoti Izaoką, taip pat Dovydo šlovės ir Saliamono Šventyklos vieta. Musulmonams – šventas al Kudžsas, vieta, kur, kaip kalbama, Mahometas pakilo į dangų ant savo arklio. Krikščionims – miestas, kuriame paskutines savo žemiškojo gyvenimo dienas praleido Kristus bei Paskutinės vakarienės, Nukryžiavimo ir Prisikėlimo vieta. Jeruzalės senamiestis užima vos 1 kvadratinį kilometrą ploto, tad kiekvienas šio Šventojo miesto kampelis byloja savo legendą ar mena vis kitą Biblijoje aprašytą įvykį. Grįžimas į viešbutį. Vakarienė viešbutyje (pageidaujantiems, už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai viešbutyje. Ekskursija į Tel Avivą, Jafą ir deimantų biržą (pageidaujantiems, už papildomą mokestį). Tel Avivas buvo įkurtas 1909 m. Šiandien tai turistų pamėgtas kurortas, kultūros, pramogų bei prekybos centras. Mieste gausu muziejų – įdomiausi: Tel Avivo meno bei Pasaulio Žydų diasporos muziejai.
Pastarajame eksponuojami archeologiniai radiniai, kiti, su žydų gyvenimu susiję eksponatai. Pajūriu, per visą miesto ilgį, besitęsianti pėsčiųjų Paplūdimio alėja veda tiesiai į senąjį Jafos miestą. Kalbama, jog būtent čia Nojus buvo pastatęs Nojaus Arką.
Jafa (Yafo) – vienas seniausių pasaulio miestų ir Viduržemio jūros uostų. Legenda byloja, kad miesto pavadinimas susijęs su Nojaus sūnaus Jafeto vardu, kuris po pasaulinio tvano šioje vietoje įkūrė miestą. Pagal kitą legendą, pavadinimas Jafa kilo iš žydų žodžio „gražioji“. Per ilgą savo istoriją Jafa priklausė egiptiečiams, žydams, persams, finikiečiams, romėnams, graikams. Ir kiekviena iš šių tautų čia paliko savo pėdsakus. Dar ne taip seniai Jafa buvo tik arabiškas miestas Tel Avivo kaimynystėje, tačiau dabar, tai – jau vienas Tel Aviv – Yafo miestas, sujungtas minėtąja Paplūdimio alėja. Izraelio Deimantų birža – tai tikra „valstybė valstybėje“. Ji užima kompleksą, susidedantį iš keturių daugiaaukščių pastatų, kuriuose yra daugiau nei tūkstančio įmonių – biržos narių – biurai, derybų ir didmeninių sandorių sudarymo salė, deimantų išpjovimo įmonės, juvelyrinės parduotuvės ir parodų salės, deimantų muziejus. Čia kiekvieną dieną įsigyti deimantų atvažiuoja daugiau nei 6 000 pirkėjų iš viso pasaulio, daugelis iš jų savo lagaminėliuose perneša brangakmenių už milijonus dolerių.
Grįžimas į viešbutį. Vakarienė viešbutyje (pageidaujantiems, už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai viešbutyje. Ekskursija po Galilėją ir Nazaretą (pageidaujantiems, už papildomą mokestį). Galilėja (Galilee) – kalnuota Izraelio vietovė, geografiškai dalinama į Viršutinę ir Žemutinę. Aukščiausias Viršutinės dalies taškas siekia 1208 m virš jūros lygio, aukščiausias Žemutinės dalies kalnas – 602 m. Derlingos Galilėjos žemės kadaise buvo gausiai gyvenamos – čia klestėjo grūdų, vaisių, alyvų derliai. Be galo įvairialypiame ir daugelį kultūrų vienijančiame krašte galima atrasti arabų, krikščionių, musulmonų, čerkesų kaimų. Aukštutinė Galilėja, šiaurėje susiliejanti su Libano kalnais, iki šių dienų mena vietinių gyventojų pralietą kraują kovose prieš svetimtaučius. Čia prasidėjo ir didieji prekybos keliai, kurie plito po visą pasaulį.
Šiandien Galilėja – neatskiriama turistinio bei piligrimų maršruto vieta, dar vadinama Izraelio „Toskana“ arba „Provansu“. Senovinę dvasią išlaikę nacionaliniai parkai, miestai ir gyvenvietės, bylojančios sionizmo istoriją, gražiausi gamtos draustiniai, senovinės sinagogos, bei Biblijoje aprašomos vietovės (Nazaretas, Jordano upė, Kinareto ežeras) kasmet sutraukia tūkstančius lankytojų iš Izraelio ir viso pasaulio. Kinareto ežero pakrantėse populiaru leisti savaitgalius, rengti koncertus, vaikų stovyklas.
Kinereto ežeras – pagrindinis gėlo vandens šaltinis, aprūpinantis geriamuoju vandeniu visą šalį, randasi būtent čia. Daugybės įžymybių sankaupa, gamtos grožis ir nuostabūs peizažai pavertė Galilėjos rajoną nuostabiai patrauklia ir nepakartojama vieta, kurią daugelis vadina Izraelio „Toskana“ arba „Provansu“. Vienaip ar kitaip, Galilėja – patraukli kelionių vieta, suteikianti dešimtis galimybių ekskursijoms ir poilsiui.
Nazaretas – vieta, kur praėjo Jėzaus vaikystė ir jaunystė, kur gyveno Juozapas ir Marija, kur arkangelas Gabrielius pranešė apie Mesijo gimimą, ir iš kur Jėzus pradėjo savo pamokslininko veiklą. Apreiškimo Katedra su Mergelės Marijos grota, kur įvyko įsikūnijimo paslaptis. Armagedono slėnis – dalis Izraelio slėnio Tel Megiddo kalno papėdėje, įėjusioje į krikščionybės istoriją kaip būsimos galutinės Gėrio ir Blogio sūnų kovos vieta. Jordano upė – vieta, kur Jėzų pakrikštijo Jonas Krikštytojas. Galilėjos Kana, Tabcha – duonos ir žuvies dauginimo bažnyčia. Provoslavų Kapernaumas – Šv. Apaštalų vienuolynas.
Grįžimas į viešbutį. Vakarienė (pageidaujantiems, už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Pusryčiai viešbutyje. Išvyka prie Negyvosios jūros (pageidaujantiems, už papildomą mokestį). Kelias Negyvosios jūros link eina per Judėjos dykumą – tai vieta, kuri tūkstančius metų žmones traukia savo Dieviškąja energetika. Būtent čia apmąstymams ir maldai pasitraukdavo bibliniai vienuoliai ir pranašai. Įtraukiantis pasakojimas apie Biblijoje aprašytus įvykius, pakeliui aplankoma Tikrojo Krikšto vieta, senovinis Jordaniečio vienuolynas ir nuostabūs peizažai neleis kelionės laikui prailgti ir jau netrukus pasieksite Negyvosios jūros krantus.
Negyvoji jūra (arba Mirties jūra) garsėja savo druskingumu. Nors yra vadinama jūra, bet morfologiškai tai – ežeras (nesijungia su vandenynu). Negyvosios jūros pavadinimą davė romėnai. Anksčiau Negyvoji jūra buvo vadinama: „Sūrioji“, „Rytų“, „Asfalto“.
Keli faktai apie Negyvąją jūrą: Negyvoji jūra yra maždaug 76 km ilgio ir 17 km pločio, gylis – 400 m, jos krantai yra 388-420 m žemiau jūros lygio. Giliausia Negyvosios jūros vieta – 800 m žemiau jūros lygio. Iš šios jūros neišteka jokia upė, o dėl karščio dykumoje vanduo greitai garuoja ir jis tampa labai sūrus. Druskos kiekis jame sudaro daugiau kaip 26% (jūra 8 kartus sūresnė už Viduržemio jūrą, kurios druskingumas siekia 3,5%). Negyvojoje jūroje neauga dumbliai, neaptinkama jokia kita gyvybės forma. Negyvojoje jūroje paskęsti beveik neįmanoma – druskos neleidžia panirti kūnui, tad besimaudant galima gulėti ir skaityti knygą, sūpuotis. Negyvosios jūros pakrantėse yra daug nuo druskos ištirpusio juodojo purvo. Šis purvas – per milijonus metų susikaupusios mineralinės nuosėdos ir organinės medžiagos, naudojamos kosmetikoje ir medicinoje. Purvo vonios atpalaiduoja, teikia žvalumo, malšina reumatinius bei nugaros skausmus.
Negyvojoje jūroje itin gausu kalio druskos (~14%), magnio (~50%) ir bromo (~2%), todėl jos vanduo gydo nervų sistemą, artritą, psoriazę, bronchinę astmą, kitas kvėpavimo ir odos ligas. Vandens išgarinimo būdu iš jūros išgaunamas magnis, kalcis, manganas, kalis, jodas. Oras ties Negyvąja jūra yra prisodrintas deguonies, čia galima ilgiau būti saulėje, nebijant per smarkiai nudegti. Karšti mineraliniai šaltiniai, jūros vanduo, bromo prisodrintas oras gerina nuotaiką. Negyvosios jūros pakrantėse gausu sveikatos centrų, viešbučių su šios jūros vandens baseinais, purvo voniomis bei sveikatingumo klubais.
Grįžimas į viešbutį. Vakarienė viešbutyje (pageidaujantiems, už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

6 diena. Pusryčiai viešbutyje. Laisvas laikas ir poilsis prie jūros arba ekskursija į Akką ir Haifą (pageidaujantiems, už papildomą mokestį).
Akka (Acre) – į UNESCO kultūros paveldo sąrašą įtrauktas miestas, buvusi Jeruzalės karalystės sostinė, įsikūrusi prekybos kelių sankryžoje ir laikoma vienu svarbiausiu kultūros, istorijos centrų. Daugiau istorijos paminklų rasite nebent pačioje Jeruzalėje! Istorijos, architektūros ir archeologijos paveldas čia mena Egipto, Romėnų, Bizantijos, Osmanų imperijos laikus. Bahajų sodai – Haifos miesto vizitinė kortelė, pagrindinis šio miesto turistų traukos centras.
Haifa (Haifa) – trečias pagal dydį Izraelio miestas ir antras pagal dydį šalies uostas. Viduržemio jūros pakrantėje, Karmelio kalno pašlaitėje įsikūręs miestas žinomas jau nuo antikos laikų (tada vadintas Sikaminonu). Nors miestas nėra skirtas tik turistams, čia kiekvienas ras mėgiamą užsiėmimą – teatrai, muziejai, kino teatrai, viešbučiai, prekybos centrai, šalia miesto yra keli puikūs paplūdimiai.
Grįžimas į viešbutį. Vakarienė viešbutyje (pageidaujantiems, už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

7 diena. Pusryčiai viešbutyje. Laisva diena arba Ekskursinė išvyka į Jerichoną. Karantalis. Vadi. Keltas. (Už papildomą mokestį).
Jerichas – seniausias miestas pasaulyje (jam 10 tūkstančių metų) ir žemiausiai žemėje išsidėstęs miestas (250 m. žemiau jūros lygio). Jūsų laukia kelionė po biblijines vietas: Kristaus Gundymo vienuolyną Karantalio mieste, Eliziejaus šaltinį, pasileidėlės Rachavos namą, Mergelės Marijos bažnyčią, muitininkų viršininko Zakchėjaus namas (mokesčių surinkėjo) ir figmedis, į kurį šis įlipo, kad pamatytų Jėzų Kristų. Puiki panorama į Negyvąją jūrą, Jordanijos kalnus, Kelto tarpeklį, Šventojo Chozevito vienuolyną, (Sent Džordž) ir Šventojo Gerasimo vienuolyną.
Grįžimas į viešbutį. Vakarienė viešbutyje (pageidaujantiems, už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

8 diena. Pusryčiai viešbutyje. Laisvas laikas ir poilsis prie jūros arba pervežimas į Hamat-Gader arba ekskursinė kelionė į Stalaktito urvus, Kalnų Vienuolynus Ein Karem Hamat-Gader (Hamat Gader) Graikijos miestas Gadera, iš kurio atsiveria vaizdas į Galilėjos Jūrą (ežeras Kineret) ir Jarmuk upę. Kalvos papėdėje, upės slėnyje ant nedidelio iškyšulio buvo įkurtas Hamat-Gader – Gadero karštieji šaltiniai. Romos laikotarpiu buvo pastatytas antras pagal dydį Romos imperijoje maudymosi kompleksas. Dabar Hamat-Gader, turbūt po Eilato pats populiariausias Izraelio kurortas su krokodilų veislynu, mini safariu. Baseinai su karštu ir vėsiu vandeniu. Džiakuzi. Vandens kalneliai. Fontanai. Papūgų cirkas.Vanduo karštuose sieros vandenilio šaltiniuose turtingas mineralų, kurie padeda stiprinti sveikatą. Pageidaujančiųjų paslaugoms – džiakuzi., o kažkam labai patiks vandens kriokliai.
Arba Stalaktitų urvai, Kalnų vienuolynai Ein Kareme.
Ein Karemas – Jono Krikštytojo gimimo vieta ir vienas iš vaizdingiausių kampelių šiuolaikinės Jeruzalės pietuose, išvertus iš arabų kalbos – Šaltinis vynuogyne.
Kalnų moterų vienuolynas Ein Kareme – pasak legendos, šioje vietoje Mergelė lankė savo giminaitę teisingąja Jelizavetą. Iš Kalnų vienuolyno teritorijos Ein Kareme gerai pastebimas Nebi Samuelis – vieta, kur šimtmečiais rodomas pranašo Samuelio (Šmuelio) kapas.
Latrun – garsus tylenių – vyndarių vienuolynas. Emaus – Jėzaus atsiradimo vieta po prisikėlimo. Stalaktitų urvai „Sorek“. Grįžimas į viešbutį. Vakarienė viešbutyje (pageidaujantiems, už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

9 diena. Pusryčiai viešbutyje. Išsiregistravimas iš viešbučio. Pervežimas į oro uostą. Skrydis Tel Avivas – Ryga. Pervežimas Rygos oro uostas – Lietuvos miestai (Panevėžys/Kaunas/Vilnius, už papildomą mokestį).

 

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • skrydis Ryga – Tel Avivas – Ryga
 • registruotas bagažas
 • rankinis bagažas (max 8 kg, išmatavimai 55 x 40 x 20 cm)
 • oro uosto mokesčiai
 • pervežimas oro uostas – viešbutis – oro uostas
 • kelionės vadovo paslaugos visos kelionės metu (rusų kalba)
 • 8 nakvynės 3* viešbutyje Galil Hotel su pusryčiais, dviviečiame kambaryje

EKSKURSIJŲ PAKETAS 149 EUR:

 • ekskursija po Tel Avivą, Jaffą ir Izraelio Deimantų Biržą
 • ekskursinė išvyka prie Negyvosios jūros
 • ekskursija po Galilėją ir Nazaretą
 • ekskursija į Jeruzalę

EKSKURSIJŲ KAINOS (neužsisakant ekskursijų paketo iš anksto ):

 • ekskursija į Akką ir Haifą 45 EUR
 • ekskursija į Jerichą 59 EUR
 • pervežimas į Hamat-Gader 59 EUR
 • stalaktitų urvai Ein Kareme 59 EUR
 • ekskursija po Tel Avivą, Jaffą ir Izraelio Deimantų Biržą 25 EUR
 • ekskursinė išvyka prie Negyvosios jūros 40 EUR
 • ekskursija į Galilėją ir Nazaretą 50 EUR
 • ekskursija į Jeruzalę 50 EUR

PAPILDOMA INFORMACIJA:

 • priemoka už vienvietį kambarį 220 EUR
 • priemoka už 8 vakarienes (12 EUR vakarienė) – 96 EUR
 • jeigu Jūs keliaujate su vaikais iki 12 metų: Ekskursijų paketui bei papildomoms ekskursijoms taikoma 50% nuolaida
 • negalint vykti į kelionę ir pasikeitus keliautojui, informuoti kelionių agentūrą likus ne mažiau 14 dienų iki išvykimo
 • jeigu Jūsų viešbutyje rezervavimo patvirtinimo metu nėra laisvų vietų, kelionių organizatorius turi teisę pasiūlyti turistams tokio paties arba aukštesnio lygio viešbutį
 • kelionės vadovas pasilieka teisę keisti ekskursijų eiliškumą laikantis numatytos kelionės programos
 • kelionės vadovas turi teisę keisti ir koreguoti išvykimo laikus (nekeičiant programos) bei suplanuotą ekskursijų bei paskirtą laisvą laiką
 • ekskursijos vyksta rusų kalba
 • įsigyjant kelionę lėktuvu 2 ir daugiau asmenims iš Rygos, automobilio stovėjimo aikštelei šalia oro uosto taikoma 50% nuolaida (likus ne mažiau 3 dienoms iki išvykimo, pateikti automobilio duomenis)
 • skrydžio laikas gali keistis, prašome tikslinti konkrečius skydžių laikus 1-2 dienos iki išvykimo
 • pervežimas iki Rygos oro uostas – atskiru užklausimu už papildomą mokestį

 

Daugiau informacijos teirautis tel.nr. +370 674 65480
Arba rašykite info@gotour.lt